2007 yılında  İstiklal Caddesi'ndeki tarihi Hazzopulo Pasajı özgürce yaratmak, üretmek ve hayal etmek için bir arada yaşayan, düşünen, çalışan Sirk Sanatları, Dans ve diğer disiplinelrden sanatçıların bir araya gelmesiyle Kabile Sahne ve Gösteri Sanatları kuruldu. 


Beyoğlu ve İstiklal'in her haline tanık olan, üreten ve mekanı fikir, hareket ve sanatın yoğrulduğu bir atölye dönüştüren bu ekip, Mahir Akgündoğdu ve Barış Yücedağ'ın öncülüğünde tiyatroya da bulaşmış oldu. 


Daha önceleri dans, sirk sanatları, performans gibi etkinlikleri ağırlayan, kendi prova ve çalışmalarını sürdüren Kabile, 2014 yılından itibaren Kabile Sahne adıyla tiyatro seyircilerine kapılarını açtı.


Kabile Sahne olarak Kabile geleneğini sürdürerek oyunlarımızı yaparken her alanda atölye fikrini benimsedik ve metin, hareket ve tasarım süreçlerini bu düşünsel atölyede tartıştık.


Mayıs 2014'te Barış Yücedağ yazıp Rusudan Savaneli'nin yönettiği ilk oyunumuz NRD ile seyirci buluştuk.


İkinci oyunumuz üç haftalık bir macera olan YARIN'dı. Bu oyunun rejisi bir atölye çalışması ürünüydü ve bu macera 3 hafta sürdü. :)


2015 - Barış Yücedağ, Tıpkı O Gün Gibi'yi yazdı, Erhan Tuncer yönetti. Mahir Akgündoğdu, Ozan Erdönmez, Talha Kaya ve İdil Arıkan'ın rol aldığı bu oyunda Talha Kaya, Yeni Tiyatro Emek ve Başarı Ödülleri'nde Umut Veren Genç Erkek Oyuncu kategorisine aday gösterildi fakat alamadı. :)


Tiyatroyu caz ile buluşturan Bay Jerry'nin Yeri ise 2015'in sonlarından 2018 başlarına kadar sürmesiyle Kabile Sahne'nin en uzun süren oyunu oldu.  Bu oyun, Yeni Tiyatro Emek ve Başarı Kategorisi'nde Yılın Yazarı, Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ve Yılın Müziği olmak üzere 3 dalda Aday gösterildi. Direklerarası Seyirci ödüllerinde ise Yasin Soyöz, Arda Özkan ve Onur Güney Kumaş'tan oluşan trio Yılın Oyun Müziği ödülüne layık görüldü. 


Biraz eğlenmek isteyen ekip 2017 yılında Aynı Şeylerin Oyunu ile seyirciyle buluştu. Talha Kaya ve Çağla Buldak'ın rol aldığı oyunu Barış Yücedağ yazıp yönetti. Çağla Buldak Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülünü alırken, Barış Yücedağ'da Aydın Arıt Yılın Yazarı Ödülü'ne layık görüldü.


Kabile Sahne, kendi oyunlarını yapmanın yanı sıra Yoga, Flamenko, Akrobasi, Sirk Sanatları Eğitimi ve çeşitli etkinliklere de yer vererek farklı disiplinlerin bir araya gelmesine vesile olmaktadır.